EFOP-4.1.3-17 „Az állami fenntartású köznevelési intézmények tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése”

EFOP-4.1.3-17-2017-00454 a Nyíregyházi Arany János Gimnázium és Általános Iskola Kollégiumának infrastrukturális fejlesztése

Megvalósítás időtartama: 2017.09.01-2018.12.01

Elnyert támogatás összege: 76 637 656 Ft.

A Nyíregyházi Tankerületi Központ 76,64 millió forint uniós támogatást nyert el „Az állami fenntartású köznevelési intézmények tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése” című pályázati felhívás keretében benyújtott, EFOP-4.1.3-17-2017-00454 azonosító számú projektje megvalósítására, az Új Széchenyi Terv keretében. A 100 %-os támogatási intenzitású, vissza nem térítendő európai uniós támogatásnak köszönhetően az intézmény három épületegységében valósíthattunk meg felújítási munkálatokat. A pályázat forrásnak köszönhetően cserére került a régi földszintes épületrész elavult tetőhéjazata, megvalósult a homlokzati nyílászárók cseréje, a két bejáratnál akadálymentesítése, és az angolakna felújítása, illetve a pályázati támogatásnak köszönhetően kollégiumi bútorok beszerzésére is sor került

A beruházás megvalósítása során a régi földszintes épületrész elavult tetőhéjazata cserélésre került, valamint a homlokzati nyílászárók cseréje, a kollégiumi bejárat és az alagsori lejáró héjazatcseréje, angolakna felújítása is megvalósult, illetve két bejáratnál akadálymentes rámpa kialakítása történt. Lebontásra került a tetőhéjazat, lefolyó- és ereszcsatorna. A tetőléc eltávolítása után új héjazat elhelyezése történt, az új tetőfedés anyaga horganyzott acél cserepeslemez. A meglévő, leszerelt eresz-és lefolyócsatornák visszaszerelésre kerültek.

A kollégiumi bejárat és az alagsori lejárat előtetőjéről a héjazat lebontásra került,így itt szintén új fedés készült horganyzott acél cserepeslemez borítással. Az épület déli oldalán található angolaknát szintén felújítottuk, mely során a falazat felfagyott részei elbontásra kerültek, majd az régi téglából újraépítésre került. Az aknafal tetejére új fedőkő, az aknafalon új simított vakolat készült. Föld kitermelése után a talajjal érintkező oldalon a talajnedvesség ellen bitumenes lemezzel szigetelés készült. Az akna fölé acél szerkezetű polikarbonát tető lett felszerelve, ereszcsatornával. Két régi bejárati ajtónál rámpa kialakítására került sor, mely5 %-os lejtéssel készült. A kar szabad szélessége 120 cm, melyhez kerékvető is készült. A rámpához acél kétcsöves csőkorlát is készült 70 és 95 cm magassággal.

A felújítás során új nyílászárók kerültek beépítésre a hálószobákban, foglalkoztatókban és egyéb helyiségekben, összesen 93 ablak és 1 bejárati ajtó, valamint a külső és belső párkányok cseréje történt meg. Festésre kerültek az érintett helyiségek falai, mennyezetei. A régi PVC burkolatú helyiségekben új, nagy kopásállóságú PVC burkolat került, valamint az elavult laminált parketta burkolat cseréje is megtörtént.

Emellett az infrastrukturális beruházás eredményeinek kiegészítéseként kollégiumi bútorok beszerzésére is sor került, közel 12,5 millió forint összértékben.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.